OKKO GROUP - Офіційний Вебсайт
Завантаження...
OKKO GROUP - Офіційний Вебсайт

Компанія ОККО придбала Херсонський нафтоперевалювальний комплекс

Компанія ОККО придбала Херсонський нафтоперевалювальний комплекс
3 лют. 2021 р.

У січні 2021 року ОККО придбала Херсонський нафтоперевалювальний комплекс. Придбання комплексу допоможе компанії вирішити два важливі питання: створення  потужної логістичної бази для більш ефективного й мобільного, з логістичної точки зору, забезпечення пальним автозаправних комплексів мережі на півдні і сході України. Крім того, ОККО робить серйозний крок у диверсифікацію джерел постачання пального.

«Отримавши власні портові потужності, ми отримуємо й прямий доступ до середземноморського ринку нафтопродуктів. І за сприятливої кон’юнктури можемо нарощувати обсяги імпорту в Україну пального з Греції, Болгарії, Туреччини, Туркменістану  та інших країн. Мова йде про 150-200 тис тон на рік»,– коментує віцепрезидент ОККО Юрій Кучабський.    

Херсонський нафтоперевалювальний комплекс складається з нафтогавані, де проводиться розвантаження танкерів і зберігання нафтопродуктів, а також нафтобази, яка має доступ до залізничної інфраструктури. Об’єкти з’єднані нафтопродуктопроводом.

«За попередніми оцінками наших фахівців, обсяг інвестицій у модернізацію комплексу може становити до 3 мільйонів USD»,–  додає Юрій Кучабський.

За оцінками компанії, першочергово на об’єкті необхідно провести капітальний ремонт резервуарів із заміною запірної та дихальної арматури; встановити протипожежне обладнання, газовирівнювальну  систему; замінити автоналивний пункт на сучасне автоматизоване обладнання.

Модернізація дасть змогу зробити функціонування нафтоперевалювального комплексу безпечнішим та ефективнішим і привести його у відповідність до міжнародних стандартів. Як уже повідомлялося, влітку 2020 року для ОККО було відкрито 2 кредитні лінії по 35 мільйонів USD з боку Європейського банку реконструкції і розвитку та Міжнародної фінансової корпорації. Частину цих коштів компанія планує спрямувати на реконструкцію нафтоперевалки в Херсоні. Реалізація  цього проєкту також сприятиме створенню нових робочих місць у регіоні та збільшенню податкових надходжень до місцевого бюджету. 

Поділися з друзями: