OKKO GROUP - Офіційний Вебсайт
Завантаження...
OKKO GROUP - Офіційний Вебсайт

ОККО – найбільший платник податків на ринку пального у 2020 році

ОККО – найбільший платник податків на ринку пального у 2020 році
28 вер. 2021 р.

На початку вересня проєкт «Рейтинг. Бізнес в офіційних цифрах» опублікував ТОП-200 найбільших платників податків на ринку пального України за 2020 рік.

Автори рейтингу зазначають, що наймасштабнішою проблемою сьогоднішнього ринку пального є нелегальне виробництво нафтопродуктів і торгівля паливом повз каси. За підрахунками Нафтогазової асоціації України – понад 20% ринку бензинів є фальсифікатом, з виробництва якого не сплачується акциз, і від 20 до 30% (в залежності від виду пального) продається без належного обліку. Щорічний збиток від таких схем – до 20 млрд грн. З них 4 млрд грн – від підпільного виробництва на міні-НПЗ і до 16 млрд грн – через порушення касової дисципліни на АЗС.

Пошук шляхів для зменшення податкового навантаження на бізнес — для України скоріше норма, ніж виняток. І часто реальність йде у розріз із публічними позиціями компаній, що декларують власну прозорість та соціальну відповідальність. Тож, створений рейтинг, за словами авторів проєкту, має на меті продемонструвати, хто на ринку пального справді намагається працювати сумлінно та прозоро.

АТ «Концерн Галнафтогаз» (мережа АЗК ОKKО) посіло перше місце в рейтингу, сплативши до державного і місцевих бюджетів України 595,3 мільйонів гривень.

Оскільки проєкт «Рейтинг. Бізнес в офіційних цифрах» не об’єднує компанії в холдинги і групи, а досліджує юридичні особи (відповідно зазначеним критеріям дослідження – тобто які працюють у сфері оптової та роздрібної торгівлі пальним), зазначимо також, що до рейтингу увійшли й інші компанії холдингу OKKO Group – ТОВ «ОKKО-Рітейл», «ОKKО-Бізнес Партнер» та ін. Загалом компанії холдингу сплатили до бюджетів країни понад 1,4 млрд грн у 2020 році.

Весь перелік компаній,  що включені до рейтингу можна подивитись тут.

Поділися з друзями: