OKKO GROUP - Офіційний Вебсайт
Завантаження...
OKKO GROUP - Офіційний Вебсайт

ОККО отримала довготерміновий кредит від Міжнародної фінансової корпорації у розмірі 35 млн USD

ОККО отримала довготерміновий кредит від Міжнародної фінансової корпорації у розмірі 35 млн USD
15 лип. 2020 р.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC), підрозділ Групи Світового банку, відкрила кредитну лінію в обсязі 35 мільйонів USD терміном на 7 років для мережі АЗК OKKO. Отримані кошти компанія планує спрямувати у першу чергу на розширення програми забезпечення агровиробників пальним та добривами, а також на покращення логістичної інфраструктури, модернізацію власних нафтобаз і АЗК.

«Фінансування від провідних міжнародних інституцій, які спеціалізуються на сталому та ефективному розвитку як окремих країн, так і цілих галузей економіки, дало можливість нашій компанії вирости з невеличкого регіонального підприємства у холдинг національних масштабів. Зараз, у цей непростий карантинний час, залучення інвестицій від міжнародних партнерів, таких як IFC, збільшить нашу можливість підтримувати агросектор країни на 50 млн USD щороку»,прокоментував засновник OKKO Group, президент мережі ОККО Віталій Антонов.

Засуха та зупинка економіки через карантин несуть у собі чималі ризики для аграріїв. Так, згідно з прогнозами галузевих експертів та Мінекономіки, цьогоріч очікується значне зменшення врожайності у порівнянні з минулим роком. За цих умов підтримка аграрної галузі має стати одним з пріоритетів соціально відповідального бізнесу.

«Ми підтримуємо нашого давнього партнера «Концерн Галнафтогаз», і разом створюємо ефективну логістичну інфраструктуру для пального та мінеральних добрив в Україні, а також сприяємо виходу на передові позиції в бізнесі швидкісних зарядних станції в країні. Це набуває ще більшого значення в контексті поточного економічного спаду в Україні, спричиненого пандемією, - сказав Джейсон Пеллмар, Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові. – Аграрний компонент проекту також допоможе компанії розширити новий ринок в інтересах дрібних українських фермерів та заохочуватиме набагато більше українських постачальників приймати аграрні розписки, запропоновані в рамках програми IFC».

Упродовж перших п’яти місяців цього року за програмою забезпечення агровиробників ОККО було укладено договорів на 36% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Станом на кінець 2019-го програма підтримки агровиробників OKKO має три завершених повноцінних сезони. Кожного сезону кількість заявок з боку АПК зростала приблизно удвічі. У 2016 році починали з 96 заявок, за минулий сезон їх було отримано майже 400. Загальна вартість опрацьованих компанією OKKO запитів від аграріїв за весь час функціонування програми досягла 10,1 мільярда гривень.

З кожним роком OKKO поглиблює свою присутність в аграрній сфері. Крім забезпечення агросектору пальним, мінеральними добривами, природним газом, компанія також закуповує олійні культури, переробляє їх на вітчизняних підприємствах, отримуючи олію та шрот. Переважна більшість виробленої продукції йде на експорт. Саме це дає можливість збільшити додану вартість товарів, які виробляються в Україні, й отримати валютні надходження для компанії.

Поділися з друзями: