OKKO GROUP - Офіційний Вебсайт
Завантаження...
OKKO GROUP - Офіційний Вебсайт

ОККО стала партнером Fuel for Ukraine задля насичення українського ринку нафтопродуктів

ОККО стала партнером Fuel for Ukraine задля насичення українського ринку нафтопродуктів
29 черв. 2022 р.

Мережа АЗК ОККО стала одним із партнерів міжнародного форуму Fuel for Ukraine, який відбувся 28-29 червня у столиці Польщі Варшаві. В центрі його уваги були заходи, необхідні для наповнення й розвитку українського ринку пального в умовах повномасштабної агресії з боку Росії. Участь у форумі взяло понад 230 делегатів, які представляли 100 комерційних організацій із 15 держав.

Перший віце-президент компанії ОККО Василь Даниляк у своєму виступі розповів, як компанія адаптувалася до роботи в нинішніх екстремальних умовах. За його словами, станом на 24 лютого у компанії був досить значний запас нафтопродуктів та обігових коштів, що допомогло витримати перший удар та здійснити екстрені закупівлі нових партій пального. Складність була в тому, що до війни переважну кількість пального ОККО завозила з Білорусі й Литви. Після 24 лютого ці шляхи були відрізані і компанії потрібно було терміново укладати угоди з новими партнерами, на що в мирний час знадобилося б від 1 до 3 років. «Наше завдання на сьогодні – привезти нафтопродукти в Україну, збити дефіцит. Тому веземо пальне звідусіль – з Румунії, Польщі, Болгарії, з хабу Амстердам-Роттердам-Антверпен  – звідти, звідки можна доставити»,  підсумував Василь Даниляк.

Говорячи про втрати компанії під час війни, віце-президент компанії зазначив, що руйнувань внаслідок ракетних бомбардувань зазнали дві нафтобази мережі ОККО, і ще приблизно чотири десятки АЗК знаходяться нині на тимчасово окупованій території чи там, де зараз ідуть активні бойові дії, тож їх експлуатувати неможливо. Натомість усі обстріляні заправки у Київській області компанія уже відновила, на фінальній стадії і запуск АЗК у Чернігівській області.  

Щодо подальшого функціонування ринку пального в Україні більшість учасників форуму висловили стриманий оптимізм, очікуючи, що обсяги імпорту з країн Європи зростатимуть. Як поінформував організатор конференції, директор консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн, лідерами із постачання пального в Україну сьогодні є Польща, Румунія, Молдова й Болгарія. «Ми наближаємося до наповнення ринку, але будь-яка зупинка одного з джерел постачання призведе до великих проблем», — зауважив він.

Міністр економіки України Юлія Свириденко у своєму зверненні до учасників форуму назвала «одним із економічних чудес весни» те, що вдалося налагодити постачання продуктів на український ринок.

Поділися з друзями: